Jelenlegi hely

Cserkész városismereti akadályverseny

 Cserkész városismereti akadályverseny

A 4. Számú Bendász István Cserkészcsapat cserkészkorosztálya január 15-én új kihívásokkal, feladatokkal állt szemben.

Egy nappal korábban egyen-egyenként mindenki kapott a postaládájába egy titkosírással írt levelet, amiben meghívást kaptak a nagy felfedezésre. Másnap délelőtt elindultak, hogy felfedezzék a Föld kontinenseit, emellett városunkról is több információ birtokába kerülhettek. A városismereti vetélkedőn a bátor résztvevőknek a hét kontinens állomásán kellett átjutniuk, ahol titokzatos, érdekes és meglepő feladványokat kellett megoldaniuk. Volt ahol verset kellett írniuk, Beregszász legendáját kellett felidézniük, Beregszász színtársulatának tagjait kellett megnevezniük, Pulzus rádióval kapcsolatos gyors kérdésekre kellett válaszolniuk, városunkról, illetve épületeiről készült régebbi és mai képeket kellett összepárosítaniuk és egyéb izgalmas feladatok álltak a résztvevők előtt. Felkeresték a nap folyamán a Fedák-kastélyt, a Magyar Királyi Állami Borüzemet, a Bethlen-kastélyt, a római katolikus templomot és a Petőfi szobrot, az Oroszlán szállót, a Magyar Királyi Törvényházat és a Kossuth Lajos Középiskolát.

 

Köszönettel tartozunk Sepa János, múzeumigazgatónak, aki találó kérdéseivel keltette fel a cserkészek figyelmét. A csapatok helyt álltak minden feladványnál, kicsit megfáradva, de annál nagyobb lelkesedéssel tértek vissza a kiindulóponthoz.  Az akadályverseny után mindenki jóízűen fogyasztotta el a jól megérdemelt gyrost. A rajprogramot közös játék zárta. A programról készült fotók a csapat facebook oldalán megtekinthetők.

Ilosvay Henrietta

rajvezető